A belgyógyászat az orvostudomány egyik legszerteágazóbb területe, hiszen a hasüregi és a mellkasban elhelyezkedő szervek kóros elváltozásaival, a kialakult betegségek diagnosztizálásával és azok gyógyításával foglalkozik.
A belgyógyászat összefogja a többi szakterületeket (kardiológia, diabetológia endokrinológia, gasztroenterológia, hematológia, nefrológia, immunológia, pulmonológia) ezeket átlátja, összefüggésbe helyezi és így állítja fel a diagnózist és a kezelési tervet. A belgyógyászati szakrendelésen szűrővizsgálatok mellett a gyakran előforduló, illetve általános (pl. fejfájás, hasi, mellkasi fájdalmak) panaszokkal jelentkező páciensek kivizsgálása, kezelése történik, illetve akut betegségek és krónikus állapotok gondozását végzik a szakmai protokolloknak megfelelően.
Mikor érdemes belgyógyászhoz fordulni?
- Hosszan tartó vagy ismeretlen eredetű fáradtság, gyengeség
- Visszatérő hasi fájdalom, emésztési problémák (pl. puffadás, hasmenés, székrekedés)
- Fogyás vagy hízás, amelynek nincs nyilvánvaló oka
- Gyakori szívdobogásérzés, mellkasi fájdalom
- Magas vagy ingadozó vérnyomás
- Hőemelkedés vagy láz ismeretlen eredettel
- Légzési nehézségek, szédülés
- Cukorbetegség gyanúja vagy már meglévő betegség szorosabb ellenőrzése
- Hormonzavarok tünetei, például pajzsmirigy problémák
- Vérkép- vagy vizeletvizsgálati eltérések további tisztázása

Belgyógyászati szakrendelést szűrő jellegű állapotfelmérés céljából panaszmentesen is érdemes egy-két évente felkeresni!
A belgyógyászati vizsgálat tartalmazza a részletes kórelőzmény felvételét (családi anamnézis, a beteg korábbi betegségei, rizikófaktorok felmérése, szedett gyógyszerek, gyógyszerallergia megbeszélése), ezt követően a beteg panaszairól számol be, amit a részletes fizikális vizsgálat követ. A vizsgálat keretén belül vérnyomásmérés, 12 elvezetéses EKG vizsgálat, testsúlymérés, szükség esetén vércukormérés történik ujjbegyből nyert vérből.
A vizsgálatot követően, szükség esetén, további szakorvosi, képalkotó és laboratóriumi vizsgálatokat rendelünk el. A diagnózis felállítását követően a belgyógyász szakorvos személyre szabott kezelési tervet készít. A kezelés általában gyógyszeres úton történik, egyes betegség esetén diétával, szükség esetén műtéti úton.
Krónikus betegségek esetén (pl. magas vérnyomás, cukorbetegség) esetén a belgyógyász szakorvos folyamatos kontrollvizsgálatokat fog javasolni a betegség szinten tartására.
Rendelési idő:
Hétfő: 08:00-15:00
Kedd: 08:00-15:00
Csütörtök: 13:00-18:00
Péntek: 08:00-12:00